Clock

График работы: Пн-Пт с 10 до 18

Mark

Адрес: г. Киев, ул. Соломенская 3, оф. 216

Главная » Технологія » Ручна металографіка

Ручна металографіка

Технология Gedacolor®

Компанія Gedacolor® була заснована у 1972 році у Швейцарському місті Еммен. Засновником був Геррі Дахінген – старший. За першими літерами його імені (ГЕ/ДА) і отримала назву технологія. Дахінген-старший був фахівцем з кольорового анодного друку, він удосконалив окремі компоненти технології таким чином, що став можливим продаж витратних компонентів без необхідності кінцевому користувачеві мати дорогу гальванічну установку.

 

На початку 80-х були розроблені комплекти матеріалів для фотомеханічного друку GEDAKOP та трафаретного друку GEDALU системи. На початку 80-х років під керівництвом Дахінгена-молодшого технологія почала поширюватися в усьому світі.

Він також заснував другу компанію, «Shilderkop», що займається виробництвом готових виробів за технологією Gedacolor®.

 

Нинішній власник компанії, Даніел Келлер, викупив компанію в 2001 році, пропрацювавши до цього 10 років як її директор. При ньому компанія сильно зміцнила свої позиції, насамперед у Європі та США, а також ПАР, Малазії, Сінгапурі та Ізраїлі. 2001 року технологія прийшла до Росії. З 2006 року технологія стала доступною і в Україні за безпосередньої участі компанії «Техносервіс».

Опис технології

  Технологія Gedacolor® — нанесення зображення на анодований алюміній із молекулярним використанням фарби у верхній шар металу. Дозволяє отримати на анодованому алюмінії практично будь-яке чорно-біле або кольорове зображення високої стійкості.

Фізико-хімічні основи технології

Анодування

Анодування (анодне оксидування) - гальванічний процес, у результаті якого поверхні алюмінію утворюється шар оксиду алюмінію. Анодування дозволяє отримувати прозорі пористі оксидні плівки з високою твердістю та зносостійкістю. Оксидний шар може бути пофарбований та трансформований у керамічний шар за допомогою процесу закріплення. Товщина оксидного шару на пластинах Gedacolor® – 18-22 мікрони. Анодований алюміній – структура матеріалу

Фарбування

Пориста структура незакріпленого анодованого шару має високу здатність до адсорбції фарб, жирів, масел та інших речовин. Тому незахищений оксидний шар чутливий, наприклад, до відбитків пальців на поверхні.

 

Існують різні способи фарбування анодованого шару. Занурення анодованої пластини розчин барвника призводить до інтенсивної забарвлення пластини з усіх боків. Для цього застосовуються водні або органічні розчини барвників. Молекули барвника при цьому повинні бути меншими за розміри пор анодованого шару. Середній діаметр пір анодованого шару становить 0.075 мікрон. Оскільки діаметр молекул білого барвника перевищує розмір пор, забарвлення в білий колір неможливо. Те саме стосується будь-яких поєднань білого барвника з іншими колірами.

 

Для фарбування анодованого шару відповідно до заданого малюнка існує кілька добре відпрацьованих методів. Найпоширеніші — фотомеханічний та трафаретний друк. У цих процесах застосовують спеціальні барвники на основі органічних розчинників, що мають велику стійкість і хорошу проникаючу здатність.

Адсорбція

Анодований, але не закріплений поверхневий шар має високу адсорбційну здатність. Однак ця здатність швидко втрачається при контакті з вологим повітрям, в результаті якого утворюється оксид оксиду алюмінію.

У запропонованій технології розроблено метод захисту поверхневого шару, що дозволяє зберегти адсорбційні властивості поверхні протягом кількох років.

Закріплення

Закріплення — процес, протягом якого анодований шар конвертується у гідрат оксиду алюмінію. При цьому пори закриваються і барвник ізолюється від зовнішнього середовища і стає недоступним для розчинників та інших хімічних агентів. Правильно анодований та закріплений оксидний шар також є дуже стійким до стирання та атмосферних впливів.

.

Система GEDAKOP (фотомеханічний друк)

Проста технологія виготовлення чорно-білих чи кольорових анодованих алюмінієвих панелей. Спеціальна фарба Gedacolor® проникає у пори шару оксиду алюмінію на поверхні пластини. Після варіння пори закриваються і фарба виявляється запечатаною в оксидному шарі. Ідеальна для штучних робіт та невеликих тиражів.

Підготовка:

Виведення зображення на поліграфічну плівку (напр. для офсетного друку), або плівку на струменевому або лазерному принтері з роздільною здатністю 600 dpi

1. УФ (ультрафіолетове) - експонування

Зображення копіюється з плівки на вкриту світлочутливим шаром алюмінієву пластину, використовуючи УФ-експонуючий пристрій (наприклад, копіювальну раму або УФ-засвітку, які застосовуються в поліграфії, шовкографії, тамподруку). УВАГА! Анодовані панелі GEDAKOP чутливі до УФ-випромінювання і не повинні перебувати під прямим або непрямим впливом сонячних променів (напр. з вікна). При цьому вони нечутливі до звичайного освітлення. Зображення на плівці повинні знаходитися у безпосередньому контакті з фотошаром на пластині. Може бути використаний будь-який УФ-експонуючий пристрій, переважно з вакуумним притиском. Час експозиції становить 1-2 хв, залежно від типу пристрою.

2. Проявка

Експоноване зображення проявляється під струменем проточної води до того часу, поки зображення стане чітким (з'явиться чиста алюмінієва поверхня).

3. Сушіння

Після прояву проточною водою необхідно дати стекти воді, потім промокнути поверхню промокальним папером або м'якою серветкою. Остаточне сушіння проводиться під струменем теплого повітря (напр. феном). Після сушіння фотошар перевіряється на відсутність подряпин та наскрізних точок. За наявності таких вони замазуються коректором (коректурним лаком). Перед забарвленням він також має бути повністю висушений.

4.Забарвлення

Експоновані ділянки фарбуються з використанням спеціальних фотофарб Gedacolor®. Для нанесення використовуйте м'який тампон або пензель. Використовуйте достатню кількість фарби, оскільки вона взаємодіє із захисним шаром на поверхні металу. Фарба наноситься м'якими круговими рухами. На великих поверхнях фарба повинна наносити повторно для отримання рівномірного фарбування. Надлишки фарби видаляються сухим тампоном або м'якою серветкою.

5.Очищення

Забарвлена панель очищається від залишків фотошару за допомогою ГЕДА-СТРИПЕРА (змив емульсії). Після очищення пластина промивається проточною водою.

6. Закріплення

Для закриття пір на анодованій поверхні пластини поміщаються в термованну з водою при температурі 95-98 градусів на 40 хвилин. Цей процес герметично закупорює молекули фарби всередині анодованого шару. Тепер панель стає стійкою до атмосферних впливів, розчинників і механічного стирання.

Ми вам передзвонимо

щоб узгодити деталі замовлення

Ми вам передзвонимо

залиште ваші контакти